Testy BHP

Przeszkolenie pracowników z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Również jego obowiązkiem jest odświeżanie tych szkoleń. Ma to na celu zaktualizowanie i ugruntowanie wiedzy oraz dostarczenie informacji dotyczących nowych rozwiązań organizacyjno- technologicznych.

Minister Gospodarki i Pracy w swoim rozporządzeniu z dnia 27 lipca 2004 w sprawie szkolenia z dziedziny bezpieczeństwa i higieny pracy narzucił konieczność przeprowadzenia egzaminu po szkoleniu BHP okresowym. Ma to na celu sprawdzenie, czy pracownik przyswoił wiedzę.

Nie zostało jednak określone, w jakiej formie egzamin ma być przeprowadzony. Najczęściej jest to test BHP składający się z pytań i odpowiedzi. Ze względu na to, iż istnieje możliwość odbycia szkolenia online, to również można przeprowadzić egzamin bhp przez internet.

Egzamin BHP online w formie testu to najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Wystarczy w teście BHP zaznaczyć odpowiedzi, by po chwili mieć wynik. Jedynie poprawne wykonanie testu po szkoleniu BHP okresowym stanowi podstawę do wydania zaświadczenie. Dokument ten przechowywany jest w aktach pracownika.
Leave a Reply

Your email address will not be published.


Comment


Name

Email

Url